Dergi Hakkında

Socrates Journal of Interdisciplinary Social Stadies, Akademik Paylaşım Platformu Eğitim Ltd. Şti. kapsamında, Akademik Paylaşım Platformu Yayınevi  tarafından yayınlanan açık erişimli,  hakemli, uluslararası bir dergidir.

2014 yılından bu yana yayın yapan ve dünya genelinde birçok akademisyeni bir araya getiren bu platform, disiplinler arası bir buluşma noktasıdır.

Temel amacımız uluslararası akademisyenlere entelektüel bir platform sağlamaktır. Antropolojiden ekonomiye, dilbilimden sanat tarihine, beşeri ve sosyal bilimlerdeki öncü çalışmaları ile; sosyolojiden psikolojiye, halkla ilişkilerden uluslararası ilişkilere, kriminolojiden kadın çalışmalarına kadar geniş bir yelpazede, derinlemesine inceleme ve çeşitlilik sunarak bu zengin içeriklerin uluslararası arenada öne çıkmasını sağlıyoruz. 

Orijinal makalelerden teknik notlara, kapsamlı vaka çalışmalarından kitap incelemelerine kadar Socrates Journal, çeşitli yayın türleriyle bilgi paylaşımını desteklemektedir.

Socrates Journal of Interdisciplinary Social Stadies editörleri olarak, sizlerin kıymetli çalışmalarına ev sahipliği yapmaktan ve akademik yolculuğunuzda sizlere destek olmaktan onur duyarız.

Dergi Adı: Socrates Journal of Interdisciplinary Social Studies

Dergi Baş Harfleri: SJISS

Dergi Kısaltması: Socrates J.

Online ISSN: 2757-5519

Dergi Türü: Uluslararası, Hakemli, Akademik, Bilimsel

Yayın Dili: Türkçe (Tüm Lehçeler), İngilizce, Arapça, Farsça ve Rusça

Yayın Periyodu: Aylık (Yılda 12 sayı)

Erişim Türü: Açık Erişim

Lisans Türü: CC-BY

OAI (Açık Arşiv Bağlantısı): https://socratesjournal.org/index.php/pub/oai

RSS Bağlantısı:
https://socratesjournal.org/index.php/pub/gateway/plugin/WebFeedGatewayPlugin/rss2

LOCKS:
https://socratesjournal.org/index.php/pub/gateway/lockss

Yayıncı: Akademik Paylaşım Platformu Eğitim Ltd. Şti.